Umpire Appointments
CACO Appointments
Saturday 27 April | ||
---|---|---|
Cornwall County Div 1 | ||
12:30 PM | Beacon (Cornwall) v Camborne 2nd XI | Alan Cox, Grahame Hocking |
12:30 PM | Hayle v Newquay | Wayne Kercher, Martin Rolfe |
12:30 PM | Penzance 2nd XI v Roche | Ray Clark, Nathan Tucker |
Cornwall Div 2 East | ||
1:00 PM | Callington 2nd XI v St Minver | Sharon Grigg, Philip Mallett |
Cornwall Div 2 West | ||
1:00 PM | Constantine v Mount Hawke & Porthtowan | Mike Kent, David Scott |
1:00 PM | Perranarworthal v Hayle 2nd XI | No umpires assigned |
1:00 PM | St Ives v Ludgvan | No umpires assigned |
1:00 PM | St Just 2nd XI v Helston 2nd XI | Martyn Rowe |
1:00 PM | Stithians v Redruth 2nd XI | John Molden, Mark Richards |
1:00 PM | Veryan v Perranporth | Simon Carr, Jonathon Warn |
Cornwall Div 3 East | ||
1:00 PM | Launceston v Tideford | Chris Crabb, Chris Kelcey |
Saturday 4 May | ||
Cornwall County Div 1 | ||
1:00 PM | Camborne 2nd XI v Falmouth | David Scott, Michael Wierenga |
1:00 PM | Mullion v Wadebridge 2nd XI | David Higman, Daryl Pentecost |
1:00 PM | Newquay v Grampound Road | Alan Cox, Mike Kent |
1:00 PM | Paul v Penzance 2nd XI | John Molden, Martin Rolfe |
1:00 PM | Roche v Hayle | Vic Hassell, Keith Redford |
1:00 PM | St Erme v Beacon (Cornwall) | Philip Dale, Simon Hartley |
Cornwall Div 2 East | ||
1:00 PM | Bude v Callington 2nd XI | No umpires assigned |
1:00 PM | Holsworthy v St Blazey | Chris Crabb, Nigel Harrington |
1:00 PM | Ladock v Menheniot Looe | Roy Strout, Ian Wilkinson |
1:00 PM | South Petherwin v Werrington 2nd XI | David Hawke, Chris Kelcey |
1:00 PM | St Austell 2nd XI v Lanhydrock | No umpires assigned |
1:00 PM | St Minver v Tintagel | No umpires assigned |
Cornwall Div 2 West | ||
1:00 PM | Hayle 2nd XI v Stithians | Martyn Rowe |
1:00 PM | Helston 2nd XI v St Ives | Nick Blandford, Ray Clark |
1:00 PM | Ludgvan v Perranarworthal | Grahame Hocking, Jonathon Warn |
1:00 PM | Mount Hawke & Porthtowan v Veryan | No umpires assigned |
1:00 PM | Perranporth v St Just 2nd XI | No umpires assigned |
1:00 PM | Redruth 2nd XI v Constantine | Wayne Kercher, Mark Richards |
Sunday 5 May | ||
ECB W Girls U18 County Cup | ||
11:00 AM | Cornwall Girls U18 v Devon Girls U18 | Chris Crabb, Nigel Harrington |
Monday 6 May | ||
Cornwall County Div 1 | ||
12:30 PM | Newquay v Roche | John Molden, Ian Wilkinson |
1:00 PM | Grampound Road v Paul | David Higman, Keith Redford |
Cornwall Div 2 East | ||
1:00 PM | St Blazey v Bude | David Scott, Jonathon Warn |
Tuesday 7 May | ||
60+ 2nd XI | ||
1:00 PM | Gloucestershire 60+ 2nd XI v Cornwall 60+ 2nd XI | Ian Wright |
Wednesday 8 May | ||
50+ 3rd XI | ||
1:00 PM | Gloucestershire 50+ 3rd XI v Cornwall 50+3rds | Terry Deakin |
Saturday 11 May | ||
Cornwall PL | ||
1:00 PM | Camborne v Callington | David Higman, Daryl Pentecost |
1:00 PM | Helston v Werrington | Wayne Kercher, David Scott |
1:00 PM | Redruth v Wadebridge | Ray Clark, Grahame Hocking |
1:00 PM | St Austell v St Just | Chris Crabb, Jonathon Warn |
1:00 PM | Truro v Penzance | Nigel Harrington, Mike Kent |
Cornwall County Div 1 | ||
1:00 PM | Beacon (Cornwall) v Mullion | Vic Hassell, Martyn Rowe |
1:00 PM | Falmouth v Paul | Philip Dale, Roy Strout |
1:00 PM | Hayle v Grampound Road | Nick Blandford |
1:00 PM | Penzance 2nd XI v Newquay | John Molden |
1:00 PM | St Erme v Camborne 2nd XI | Keith Redford, Ian Wilkinson |
1:00 PM | Wadebridge 2nd XI v Roche | Alan Cox, Simon Hartley |
Cornwall Div 2 East | ||
1:00 PM | Callington 2nd XI v Holsworthy | No umpires assigned |
1:00 PM | Lanhydrock v Menheniot Looe | No umpires assigned |
1:00 PM | South Petherwin v Bude | No umpires assigned |
1:00 PM | St Blazey v Ladock | No umpires assigned |
1:00 PM | Tintagel v St Austell 2nd XI | No umpires assigned |
1:00 PM | Werrington 2nd XI v St Minver | No umpires assigned |
Cornwall Div 2 West | ||
1:00 PM | Constantine v Perranporth | No umpires assigned |
1:00 PM | Ludgvan v Hayle 2nd XI | No umpires assigned |
1:00 PM | Perranarworthal v Redruth 2nd XI | Mark Richards |
1:00 PM | St Just 2nd XI v St Ives | No umpires assigned |
1:00 PM | Stithians v Mount Hawke & Porthtowan | No umpires assigned |
1:00 PM | Veryan v Helston 2nd XI | No umpires assigned |
Sunday 12 May | ||
Friendly (Cornwall) | ||
11:00 AM | Cornwall County Development XI v Devon Lions | Chris Crabb, Nigel Harrington |
ECB M Club Championship | ||
1:00 PM | Helston v See Notes below | David Higman, Martin Rolfe |
1:00 PM | Penzance v See Notes below | Wayne Kercher, Martyn Rowe |
Wednesday 15 May | ||
50+ 2nd XI | ||
1:00 PM | Cornwall 50+ 2nd XI v Gloucestershire 50+ 2nd XI | No umpires assigned |
Saturday 18 May | ||
Cornwall PL | ||
1:00 PM | Callington v Truro | Simon Carr, Simon Hartley |
1:00 PM | Camborne v Helston | Tim Boston, Ian Wilkinson |
1:00 PM | Penzance v St Just | Martin Rolfe, Martyn Rowe |
1:00 PM | Wadebridge v St Austell | Nick Blandford, Roy Strout |
1:00 PM | Werrington v Redruth | Philip Dale, John Molden |
Cornwall County Div 1 | ||
1:00 PM | Grampound Road v Penzance 2nd XI | Alan Cox, Chris Crabb |
1:00 PM | Hayle v St Erme | Ray Clark, Michael Wierenga |
1:00 PM | Mullion v Camborne 2nd XI | Grahame Hocking, Mike Kent |
1:00 PM | Newquay v Wadebridge 2nd XI | David Scott |
1:00 PM | Paul v Beacon (Cornwall) | Wayne Kercher, Daryl Pentecost |
1:00 PM | Roche v Falmouth | Nigel Harrington, David Higman |
Cornwall Div 2 East | ||
1:00 PM | Holsworthy v Werrington 2nd XI | No umpires assigned |
1:00 PM | Ladock v Tintagel | No umpires assigned |
1:00 PM | Lanhydrock v South Petherwin | Vic Hassell, Keith Redford |
1:00 PM | Menheniot Looe v St Blazey | No umpires assigned |
1:00 PM | St Austell 2nd XI v Callington 2nd XI | No umpires assigned |
1:00 PM | St Minver v Bude | No umpires assigned |
Cornwall Div 2 West | ||
1:00 PM | Helston 2nd XI v Constantine | No umpires assigned |
1:00 PM | Mount Hawke & Porthtowan v Perranarworthal | No umpires assigned |
1:00 PM | Perranporth v Stithians | No umpires assigned |
1:00 PM | Redruth 2nd XI v Hayle 2nd XI | Mark Richards |
1:00 PM | St Ives v Veryan | No umpires assigned |
1:00 PM | St Just 2nd XI v Ludgvan | No umpires assigned |
Wednesday 22 May | ||
ECB Male 50+ County Championship Group Stages | ||
1:00 PM | Worcestershire 50+ B Team v Cornwall 50+ 2nd XI | Paul Cusick |
Saturday 25 May | ||
Cornwall PL | ||
1:00 PM | Helston v Penzance | No umpires assigned |
1:00 PM | Redruth v Camborne | No umpires assigned |
1:00 PM | St Austell v Callington | No umpires assigned |
1:00 PM | St Just v Wadebridge | No umpires assigned |
1:00 PM | Truro v Werrington | No umpires assigned |
Cornwall County Div 1 | ||
1:00 PM | Beacon (Cornwall) v Roche | No umpires assigned |
1:00 PM | Camborne 2nd XI v Paul | No umpires assigned |
1:00 PM | Falmouth v Newquay | No umpires assigned |
1:00 PM | Penzance 2nd XI v Hayle | No umpires assigned |
1:00 PM | St Erme v Mullion | No umpires assigned |
1:00 PM | Wadebridge 2nd XI v Grampound Road | No umpires assigned |
Cornwall Div 2 East | ||
1:00 PM | Bude v Holsworthy | No umpires assigned |
1:00 PM | Callington 2nd XI v Ladock | No umpires assigned |
1:00 PM | South Petherwin v St Minver | No umpires assigned |
1:00 PM | St Blazey v Lanhydrock | No umpires assigned |
1:00 PM | Tintagel v Menheniot Looe | No umpires assigned |
1:00 PM | Werrington 2nd XI v St Austell 2nd XI | No umpires assigned |
Cornwall Div 2 West | ||
1:00 PM | Constantine v St Ives | No umpires assigned |
1:00 PM | Hayle 2nd XI v Mount Hawke & Porthtowan | No umpires assigned |
1:00 PM | Ludgvan v Redruth 2nd XI | No umpires assigned |
1:00 PM | Perranarworthal v Perranporth | No umpires assigned |
1:00 PM | Stithians v Helston 2nd XI | No umpires assigned |
1:00 PM | Veryan v St Just 2nd XI | No umpires assigned |